Mimo tego, że moja firma już niedługo będzie obchodzić 20 lecie możesz mnie nie znać. Związane jest to z tym, że dopiero uczę się tego, że w dzisiejszym czasie należy chwalić się swoimi osiągnięciami i sukcesami. Do tej pory uważałam, że wykonując piękne rzeczy do których wkładam mnóstwo serca to wystarczy by klienci mnie odnaleźli.

Jolanta Patronowicz
Jolanta Patronowicz

Dopiero niedawno uświadomiono mnie, że kogo nie ma w internecie tego … nie ma?

Jak mało kto z prowadzących obecnie pracownie krawieckie w Lublinie mam się czym pochwalić. Przekonaj się o tym. Przeczytaj kilka słów o mnie.

O mnie

Dyplom mistrzowski zdobyłam w 1988 roku. Specjalizowałam się w dzianinach, skórach. Później zaczęłam przygodę ze wspaniałymi sukniami ślubnymi i wieczorowymi  w najważniejszym wówczas salonie ślubnym Parisette. Po kilku latach praktyk rozpoczęłam w 2001 roku działalność na własną rękę pod nazwą Miranda.

Cech Krawców

Od 15 lat jestem w cechu Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie. Trzy kadencje jestem w komisji egzaminacyjnej z tego dwie ostatnie jestem Przewodniczącą Komisji Egzaminacyjnej na całe województwo Lubelskie. Komisja zajmuje się egzaminami na czeladnika i na mistrza krawiectwa. To między innymi ja egzaminuję przyszłych mistrzów krawiectwa. Cechowi zależy by dyplom mistrza uzyskiwały osoby o bardzo wysokich kwalifikacjach, a to oznacza, że nie jest on dostępny dla każdego.

Współpraca

Współpracowałam z Maciejem Zieniem, oraz z większością znanych firm, mistrzów zrzeszonych w Lubelskim Cechu rzemieślniczym.

Szyłam dla …

Prac których wykonałam przez ostatnie lata było bardzo dużo. Dużo klientek stało się moimi stałymi klientkami. Oprócz zleceń indywidualnych wykonywałam też prace dla instytucji.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Szczególnie dumna jestem z strojów z epoki dla przewodników (kobiet) które miałam okazję wykonać dla Muzeum Zamoyskich w Kozłówce:

Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej

Wykonywałam Stroje dla chóru dla mężczyzn i dla kobiet występujących w chórze. Specjalny Frak dla Pani Dyrygent Chóru Politechniki lubelskiej także jest dziełem godnym uwagi na zdjęciach tylko fragmenty ukazujące koronkową pracę:

Moje najważniejsze prace dla instytucji to:

  • Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – stroje dla przewodników (kobiet) nawiązujące do danych epok
  • Politechnika Lubelska – Stroje dla chóru dla mężczyzn i dla kobiet. Specjalny Frak dla Pani Dyrygent chóru.
  • Uniwersytet Przyrodniczy – Stroje dla chóru dla kobiet.
  • Szkoła podstawowa nr3 – stroje dla chóru dziecięcego
  • Szkoła podstawowa nr2 – stroje dla chóru dziecięcego
  • Dla urzetu Marszałkowskiego – dla chóru ludowego w Tuszowie – lubelskie stroje ludowe dla kobiet
  • Dla zakonów kobiecych – habity i welony
  • Dla księży katolickich – sutanny
  • Alby, komże itp.

Od kilku lat szyję stroje liturgiczne komunijne dla dzieci.

Moje motto

Moje motto  –  najważniejsza jest jakość.

Moja pracownia

Moja pracownia znajduje się w pawilonach z tyłu targu przy ulicy Pocztowej (przy dworcu głównym PKP w Lublinie). Kiedyś znajdowała się pod numerem 7 obecnie pod numerem 10

Na dole znajduje się część ekspozycyjna – zawsze mam jakieś sukienki uszyte na wszelki wypadek które jestem w stanie szybko dopasować dla klientki w sytuacjach, gdy występuje sytuacja awaryjna.

Jest też przebieralnia, oraz wielkie lustro gdzie można zobaczyć całość 😉

Na górze znajduje się moja pracownia krawiecka:

To moje królestwo 😉